O nas

Zapraszamy do Bazy Grubych Ryb w Chłopach, małej osadzie rybackiej niedaleko Mielna. Na ogrodzonym terenie ośrodka posiadamy 6 wolnostojących, komfortowych domków, plac zabaw dla dzieci i bezpłatny parking. Można zabrać ze sobą swojego czworonoga. Pełne bezpieczeństwo, czyste nieskażone powietrze, cisza i spokój. Oferujemy szeroką drobnopiaszczystą plażę, nowo wybudowane molo, urok zachodzącego słońca, piękny las i kilometry widokowych tras turystycznych. A na mały i duży głód – świeżą rybkę prosto z kutra. Taki mały raj na ziemi!

wakacje w chłopach

Chłopy – niewielka nadmorska wieś rybacka pomiędzy Mielnem na wschodzie a Sarbinowem na zachodzie, położona wzdłuż linii brzegowej Morza Bałtyckiego. Miejscowość, którą pokonacie Państwo pieszo w kilka minut podziwiając przy tym wioskę rybacką z kilkoma zachowanymi jeszcze XIX wiecznymi domami.

Ze względu na dobrze zachowany, tradycyjny układ zabudowy, typowy dla dawnych wiosek rybackich oraz wiele zabytkowych chałup szachulcowych, miejscowość Chłopy została wpisana do rejestru zabytków kultury. Licząca kilkuset stałych mieszkańców osada z nadal działającą przystanią rybacką, szeroką plażą, czystym piaskiem oraz wydmami porośniętymi borem sosnowym, to doskonałe miejsce na wypoczynek letni oraz weekendowy przez cały rok. Panuje tu specyficzny, korzystny dla organizmu mikroklimat oraz można wdychać czyste nieskażone przemysłem powietrze. Przystań rybacka znajduje się w centrum miejscowości, dzięki czemu można kupić praktycznie codziennie świeże ryby bezpośrednio z kutra. Korzystanie z plaży oraz molo jest bezpłatne, a prowadzą na nią dwa niezależne zajścia.
Najstarsze informacje historyczne opisują Chłopy (Bauerhufen) już w XVIII wieku. W XIX wieku osada była reklamowana jako kąpielisko morskie, a w 1923 działał już gościniec przy plaży z 30 pokojami, pensjonat i wiele domów prywatnych dla łącznie 400 gości. Dziś nadal można spędzić tu wakacje w pokojach prywatnych, pensjonatach oraz domkach kempingowych wynajmowanych sezonowo.

Jeśli szukacie Państwo kurortów z dyskotekami i nocnymi klubami, Chłopy nie zasługują na zainteresowanie.

aktywny wypoczynek nad morzem

Nasza Baza nad morzem, to doskonała oferta turystyczna dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Ukształtowanie terenu, malownicze ścieżki dla spacerowiczów, trasy rowerowe, szlaki turystyczne oraz szeroka i czysta plaża to tylko niektóre z licznych walorów tej miejscowości. Piękne nadmorskie krajobrazy i urok Chłopów pozwolą Państwu cieszyć się odpoczynkiem nad naszym polskim morzem. W przeciwieństwie do innych ośrodków, które są zwykle zatłoczone, Chłopy nie mają tak wielu turystów, co umożliwia pełen relaks i wypoczynek.
Jest to idealne miejsce na wakacje zarówno z dziećmi, jak i grupą przyjaciół, czy też romantyczny urlop we dwoje.

Zapraszamy serdecznie do naszych drewnianych domków nad morzem

Dokąd na wakacje? Takie pytanie zadaje sobie co roku cała rzesza spragnionych wypoczynku Polaków. Wszystkim urlopowiczom ceniącym sobie ciszę i spokój proponujemy wczasy nad morzem w naszej Bazie Grubych Ryb.

W porównaniu do innych nadbałtyckich miejscowości Chłopy nie są jeszcze tak zatłoczone. To duży atut dla osób, które chciałyby spędzić wakacje nad morzem w ciszy i spokoju. Kusząca propozycja dla tych, którzy chcą uciec od zgiełku miast i szarości dnia codziennego, nie odmawiając sobie jednak możliwości skorzystania z wszelkich nadmorskich atrakcji. Nasze domki nad morzem są doskonałą alternatywą dla rodzin z dziećmi.